تشخیص مس از برنج

تشخیص مس از برنج

صنایع دستی نصف جهان در کل دنیا زبانزد است از لحاظ زیبایی ، طراحی ، چکش کاری و قلمزنی های زیبا روی مس و برنج و دیگر فلزات .اگر می خواهید صنایع دستی ایرانی بخرید این اطلاعات به شما کمک می کند تا صنایع دستی مسی را از برنج بشناسید و راحتتر خرید نمایید .
تشخیص داد ن مس از برنج خیلی دشوار نیست. بعضی مواقع برنج دارای مقداری از مس هم هست . برای همین ممکنه تشخیص مس از برنج سخت بشود چون هر وسیله ای که از مس ساخته شود خواص مس خود را حفظ می کند . اما برنج آلیاژی است که از مس و دیگر فلزات را در خود دارد.
پس برنج خالص وجود ندارد و همیشه با فلزات دیگر ترکیب شده است . شما می توانید با تشخیص رنگ فلز مس را از برنج تشخیص دهید . در اینجا ما یکسری راه حل هایی برای تشخیص برنج از مس به شما ارایه می دهیم.
اگر می خواهید ببینید فلزی را که دارید مس است یا برنج این کارها را انجام دهید. ابتدا وسیله خود را با دستمالی تمیز نمایید و بعد آنرا ببرید زیر نور، حالا قادر خواهید بود رنگ آنرا به درستی تشخیص دهید. مس چون فلزی خالص است رنگ قرمز مایل به قهوه ای از خود نشان می دهد اما برنج یک سری رنگ در طیف های زرد دارد که زنجیر وار به هم متصل هستند.
فلز مس که خالص است از آلیاژ فلز ، پس فلز برنج از چی ساخته شده است ؟

برنج از ترکیب مس و فلز روی بوجود می آید که به نسبتهای مختلف از این فلزات تولید می شود. علت طیف رنگی آن هم بدلیل میزان ترکیب این فلزات است .بعضی ازوسایل ساخته شده از برنج دارای طیف رنگ زرد و قهوه ای هستند که بیشتر با فلز برنز اشتباه گرفته می شوند. بعضی ازوسایل ساخته شده از برنج هم به رنگ سبز و زرد هستند که به آنها فلز طلایی می گویند.
حال اگر میزان مس ترکیب شده با برنج بالای 85 درصد باشد، باعث می شود که آلیاژ برنج به رنگ نارنجی، قرمز یا قرمز مایل به قهوه ای دیده شود.که در جواهرات هم بکار میرود . برای همین است که ممکن است افراد دچار تردید شود که مس خریداری می کنند یا برنج!

پس چطوری بفهمیم که فلز مس است یا برنج؟

اگر زمانی که جلوی نور گرفتید هر نشانه ای از رنگ نارنجی یا زرد یا طلایی دیدید بدون شک فلز شما برنج است.اگر فلز برنج شما داری مقادیر بیشتر روی باشد بدین معنی است که روی در ترکیب آن زیاد استفاده شده است. کلا اگر رنگهای طلایی روشن ، زرد مایل به سفید یا خاکستری یا طیف های رنگی دیدید بدانید که برنج است و بخاطر اینکه فلز روی در آن بیشتر ترکیب شده است این طیف رنگی را دارد. که بیشتر درساخت زیور آلات استفاده می شوند . چون مس خالص رنگ قرمز مایل به قهوه ای است و وهیچ رنگ دیگر در آن نمی بینید.
تاکید ما بر شناخت مس از برنج به خاطر بالابردن اطلاعات شما در زمینه صنایع دستی است و اینکه اگر قصد خرید فلز مس را برای خواصی که دارد را دارید اشتباها خرید نکنید . همچنین در زمان نگهداری یا فروش آن دچار مشکل نشوید .
در صنایع دستی بیشتر از فلز برنج استفاده می شود چون قیمت فلز برنج نسبت به دیگر فلزات پایین تر است. فلز برنج برای ذوب کردن و لحیم کاری و چکش کاری همچنین حرارت دادن مقاوم تر از بقیه فلزات است. فلز برنج در دو نوع معمولی و مخصوص ساخته می شود. استحکام فلز برنج مخصوص بیشتر از معمولی است چون از فلزات دیگر هم در ترکیب آن ساخته شده است.
از دیگرنکات تشخیص برنج این است که این فلز در برابر لکه شدن مقاوم تر است واین فلز دیرتر اکسید می شود. دلیل اینکه از مس در ترکیب برنج استفاده می کنند برای این است که خواص مس به آن منتقل شود. فلز مس برای تولید زیورآلات و ظروف قلمزنی به همراه برنج و همچنین فلزات مورد نیاز در بیمارستان ها برای خاصیت میکروب کشی به همراه برنج و صدها استفاده دیگر در صنعت می شود.

یکی از نکاتی که برای خرید مس باید به یاد داشته باشید خرید آن از مراکز اصیل ایرانی و ازشهرهایی است که بیشتر روی این فلز کار می کنند. چون قادر خواهید بود انواع محصولات مسی و برنجی را مشاهده کنید و از آنها انتخاب نمایید. پس به شما پیشنهاد می کنیم به دیدن محصولات مسی و محصولات برنجی ما در سایت بیایید و با اطمینان از آنها خرید کنید و مطمین باشید که مس خالص بدون هیچ ناخالصی را خریداری می کنید و می توانید سالهای سال از آنها استفاده نمایید.

محصولات مسی ما در انواع مختلف عرضه شده اند که هر سلیقه ای را پوشش می دهد. ضمنا خرید مس از قدیم الایام یک نوع پس انداز پول به حساب می آمده چون در هر موقع قادر به فروش آن هستید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440