تشخیص ظروف مسی اصل

با توجه به خواص ای که ظروف مسی دارند و در طب سنتی هم آمده است مردمان ایران زمین از قدیم از ظروف مسی برای پخت و پزغذا استفاده می نمودند.این ظروف نه تنها استقامت بالایی دارند ، رنگ مسی زیبایی دارند که با هر دکوراسیون ای ست می شود و برای ظروف پذیرایی هم بسیار شیک هستتند.
پس تشخیص ظروف مسی در زمان خرید بسیار مهم است . به دلیل محبوب بودن ظروف مسی افراد متقلب زیادی هم در حوزه تولید ظرف مسی وارد شده اند.
در هنگام خرید ظروف مسی شاید به قیمتهای متفاوتی بربخورید . علت آن میزان مس به کار برده شده در آن است. پس باید توانایی تشخیص این ظروف باشید.

تشخیص و خرید  ظروف مسی اصل (مس خالص) از مس غیرخالص

تشخیص ظروف مسی را مسگران قدیمی و متخصصان این کاربه خوبی می توانند انجام دهند.
اما اگر خودتان مایل به تشخیص ظروف مس اصل از تقلبی هستنید . با ما در این مقاله همراه شوید.

  • رنگ بدنه

راحتترین راه تشخیص ظروف مسی رنگ روی بدنه آن است . ظرف مسی با کیفیت به رنگ سرخ و براق است. در صورتیکه ظرف های تقلبی مسی ، از مس خالص ساخته نشده اند و درصد های مس و برنج در آنها بکار برده شده است . به همین دلیل رنگ اینگونه ظروف رو به زرد است و درخشش و براقی مس را ندارند.

  • ظرافت ساخت

از دیگر موارد تشخیص فلز مس ، ظرافت ساخت این ظروف است. هر چه ظرافت و دقت بیشتری در ساخت این ظروف بکاربرده شده باشد . این ظرف اصل است.

  • وزن ظرف

یکی دیگر از روشها تشخیص مس خالص از مس ترکیب شده با برنج این است که آنرا وزن کنید . وزن مس خالص بیشتر است. هر چه میزان مس بکار رفته در ظرف بیشتر باشد وزن آن هم بیشتر است .
از مواردی که اصل بودن مس را نشان می دهد وزن نرمال آن است . مثلا یک ظرف مسی با دهانه 18 سانتی متر باید وزنی حدود 800 گرم را داشته باشد . اگر دیدی که وز ن آن از تناسب خارج است و در زمان وزن کردن ، وزن آن کمتر باشد مشخص است که از ورقه های نازک و نامرغوب ساخته شده است.

تشخیص ظروف مسی چکش کاری شده از مس ماشینی

در این قسمت می خواهیم شما را با ظروف مسی ماشینی که با ماشین آلات مخصوص تولید می شود و ظروفی که با دست چکش کاری می شود آشنا کنیم.تا براحتی بتوانید در دید اول آنها را از هم تشخیص دهید.

ظروف مسی ماشینی

این ظروف بدون دخالت دست و با ماشین آلات مخصوصی تولید می شوند.با نگاه اول یکسری خطوط موازی با هم دور تا دور ظرف می بینید .
قیمت ظرف:ظروف مسی چکش کاری شده گرانتر از ظروف ماشینی هستند . چون کار دست هستند و بیشتر روی آن ها کار شده است.
ظروف مسی نیمه چکش کاری شده
یکسری ظرف های مسی هستند که بعد از تولید در دستگاه و پرس و خم کاری شدن، برای چکش کاری و شکل دهی نهایی به نزد مسگر می روند و روی آنها چکش کاری می شود. تشخیص ای نوع ظرفها راحت است چون چکش کاری کمتری روی آن انجام شده است.

ظروف مسی چکش کاری

این ظروف که بیشتر در قدیم بوده اند ، رنگ خوش رنگ مسی دارند و گران قیمت هستند. کیفیت این ظروف بالا هستند. میزان قیمت آن به کیفیت و میزان چکش کاری آن بستگی دارد، هرچه ظرف چکش کاری بیشتری داشته باشد کیفیت آن هم بیشتر است . اینگونه ظروف ارزش پولی بیشتری دارند و اصالت خود را حفظ کرده اند.

.
تشخیص ظروف مسی مرغوب

ظروف مرغوب مسی در بازار را می توان در انواع زیر دسته بندی نمود.

  • ظروف مسی کلاسیک

دارای مرغوبیت ، اصالت و تمیزی می باشد. که در تولید آن ظرافت و دقت زیادی استفاده شده است. برای همین از قیمت بالایی برخوردار می باشد. از نظر ظاهری بسیار زیبا و چشم نواز است.
ظروف کلاسیک را بیشتر برای تزیینات استفاده می کنند .

  • ظروف مسی مدرن

ظروف مسی وجود دارند که طرح های خلوت تری دارند و بسیاری از هنرپسندان این مدل را ترجیح می دهند چون بیشتر جنبه رسمی دارند.

  • ظروف مسی تلفیقی

طرح این ظروف به بسیار شلوغ است و نه بسیار خلوت. بیشتر دست ساز هستند و ر وی آنها چکش کاری های زیبا انجام شده است .
در آخر آنچه باید خاطر نشان کرد که مس تقلبی نداریم . اگر عنوان تقلبی بکار می رود به خاطر ورق های نازک بکار برده شده در ساخت آن است و یا نوع تولید آن که ماشینی و کار دست باشد. همچنین آنچه مس را اصل تر جلوه میدهد کیفیت تولید و طراحی روی آن است.

اگر مایل به خرید ظروف مسی با کیفیت عالی هستید می توانید انواع تابه، قابلمه،سماور و کتری مسی ، قاشق و چنگال،قوری و سینی مسی و ... را از سایت ما خریداری نمایید و از کیفیت فوق العاده آن بهره مند شوید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440