تاثیر یون مس دربدن

یکی از عنصر های بدن انسان که نقش مهمی ایقا می کند یون مس می باشد. این یون در کبد انسان جمع شده و در یک عملیاتی که در بدن انسان رخ می دهد باعث می شود که هموگلوبین در بدن ساخته شود که این امر به خون رساندن اکسیژن به اندام بدن کمک می‌کند، برای اینکه این یون مس بتواند تاثیر خوب خودش را در بدن بگذارد نیاز به ترکیب شدن با پروتئین موجود در بدن دارد. این یون مهم در سلول‌های بدن یافت می‌شود اما محل تجمع آن در کبد و عصب است. یون مس پوسته های ناقص در بدن که از طریق هوا تنفس می کنیم در بدن را از بین می‌برد و از آسیب‌مولکولی جلوگیری می شود.

مواد فلزی از جنس مس
تقریبا در بدن انسان سالم صد میلی‌گرم یون مس یافت می شود. در این صورت افراد بزرگسال تقریبا در روز به سه میلی‌گرم یون مس نیاز دارد. نوزادان تازه متولد شده تا 6 ماه پس از تولدشون به میزان دویست میکروگرم یون مس به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن‌شان نیاز دارند. پس از6 ماه تا سن 10‌سال کودک مقدار نیاز یون مس صدو بیست میکروگرم در قبال هر کیلوگرم وزنی که دارند هست و در ده سال به بالا کودک به میزان یون مس شصت میکروگرم در ازای هر کیلوگرم وزن بدن کودک مورد نیاز کودک است. و کسانی از بیماری‌ است ،مقدار مختلف نیاز یون مس دارد که با توجه به وضعیت بدنی شان تعیین می‌شود.
یون مس در صورت کم بودن در بدن انسان باعث نارسایی‌هایی در بدن می‌شود. از جمله می توان به انواع اختلالات و تخلیه شدن اکسیژن در سلول بدن و باعث کم شدن دریافت آهن درانسان و مشکل های مثل شنوایی و پوستی، افسرده شدن و عصبی شدن و التهاب قوزک پا و کم شدن کلسترول مفید در بدن؛ و گاهی اوقات مشاهده شده که اگربیش از اندازه یون مس در بدن باشد ، بدن مسموم می شود و فرد دچار بیماری های از جمله حالت تهوع و سردرد، کاهش گلوکز خون و بالا رفتن ضربان قلب می‌شود. از آنجا که کبد مرکز تجمع یون مس در بدن است، یون های اضاف در سیستم عصبی و کبد رخنه کرده، و به کلیه‌ ها صدمه می‌زند و واز تولید ادرار جلوگیری به عمل می آورد. و درافزایش یون مس در بدن ، عوارض مهم دیگر آن یون مس با ماده معدنی روی که در تولید آنزیم‌های مهم گوارشی موثر است، دچار تعارض شده و در نتیجه بدن فرد به سختی زیاد قادر به هضم مواد غذایی که حاوی پروتئین هستند خواهد بود. زیرا ماده معدنی روی باعث می شود آنزیمی تولید کند که برای هضم غذا بسیار موثر است .وافزایش یون مس در کودک بیماری مانند اختلالات در یادگیری نوشتن و خواندن ، بیش‌فعال و به مانند بزرگسالان مشکل شنوایی را دربر خواهد داشت. این عارضه در جوان ها امکان دارد سبب شود فرد دچار افسردگی،عصبانیت و زود رنجی بیش از اندازه و تغییر شخصیت و توهم شود. که از مهم‌ترین تاثیرات یون مس در افزایش و کاهش یون مس دربدن کودکان تا بزرگسالان است.

ورقی از جنس مس
یکی از عواملی که باعث می شود یون مس در بدن انسان افزایش یابد، طبخ بیش از اندازه مواد غذایی در ظروف مسی است و عوامل دیگری هم در افزایش یون مس نقش دارند مانند استرس که عامل مهمی است که باعث تهی شدن فوق کلیوی و کم شدن ماده معدنی روی در بدن میشود. وکمبود ماده معدنی روی باعث میشود که اندازه یون مس در بدن کاهش یابد.
و مواد غذایی که یون مس بسیار زیاد در آن یافت می شود مانند جگر و شکلات ،چای،گندم ،قارچ ، سویا , چای و محصولات غذایی که از این مواد درآن استفاده شده است .واگرآبی که درطول روز از آن استفاده می کنیم از لوله کشی مسی بکار رفته باشد قطعا مقدار زیادی یون مس در آب یافت میشود.

ظرف های از جنس مس
و در دیگرعوامل افزایش یون مس در بدن به کم شدن ویتامین های ( DوC) و در نتیجه سبب افزایش یون مس می گردد. یکی از عوامل کمبود یون مس دربدن انسان ، بصورت مادرزادی هست .
برای اینکه بتوانید تشخیص بدهید که یون مس در بدنتان کاهش یافته یا افزایش یافته از طریق آزمایش خون و ادرار متوجه نمی شوید بدلیل اینکه یون مس در کبد جمع می شود و به همین علت در آزمایش خون و ادرار چیزی مشخص نمی شود ولی می شود که نمونه برداری از کبد کنید که این کار هزینه سنگین و درد بسیار زیادی دارد. ولی راهکاری که ارائه می شود و از هیچ هزینه ای هم برخوردار نیست بررسی کردن به میزان الکترولیت در بدن که از طریق مو مشخص می شود که کاهش یا افزایش یون مس را مشخص می کند. خرید قابلمه مسی در اصفهان کلیک کنید
از تاثیراتی که در صورت کمبود یون مس در بدن ایجاد می شود ضعف و خستگی است.
بدن انسان برای اینکه بتواند از بافت روده آهن دریافت کند نیاز به یون مس دارد. و اگر یون مس کاهش یافته باشد. بدن آهن کمتری جذب می کند. در نتیجه بدن با کمبود اکسیژن مواجه میشود که می تواند فرد را ضعیف کرده و دچار احساس خستگی و کم خونی شود.اگر فردی که زیاد بیمار می شوند احتمال می رود که با کاهش یون مس مواجه شده باشد. زیرا یون مس نقش بسیار مهمی در حفظ سیستم ایمنی سالم بدن ایفا می کند.

آلیاژ از جنس مس
اگر یون مس کاهش یابد بدن انسان ممکن است در تولید گلبول های سفید با مشکل چشمگیری دچار شود و بدن فرد توانایی در مبارزه با عفونت را ندارد.
به استخوان های ضعیف شده  و شکستکی سریع اصطلاحا پوکی استخوان  گفته می شود. ممکن است خطر مبتلا شدن به این بیماری در سنین بالا شدیدتر می شود و هرچه کاهش یون مس نیز کم تر شود ابتلا به پوکی استخوان بیشتر می شود. 
یون مس در فعل و انفعالاتی که در پیوند های استخوان و محکم بودن استخوان ایجاد می کنند در بافت بدن نقش دارد.کاهش یون مس در بدن ، باعث کاهش قدرت حافظه شود. برای اینکه که یون مس نقش بسیار مهم در کارکرد مغز بازی می کند و درصورت کاهش یون مس تا 70 درصد با بیماری مانند آلزایمر مواجه می شوید. فردی که در بدنش باکاهش یون مس مواجه استاحتمال دارد در قدم زدن با مشکل دچار شود. این آنزیم از یون مس برای نگهداری و عملکرد بسیارخوب نخاع استفاده می کند. بعضی از آنزیم ها برای  عایق ساختن تا 56 درصد به نخاع یاری می رساند . ودر نتیجه پیام هایی که بین نخاع و مغز رد و بدل می شود قوی تر شود.

404,250ریال
ناموجود

دستبند از جنس مس
فردی که دچار کاهش یون مس مواجه است امکان داردنسبت به سرما حساس باشد زیرا یون مس با یون روی، به کارکرد روند خوب و مصرف درست کارکردن تیرویید یاری میرساند، و سطح هورمون تیروئید رابطه نسبتا نزدیکی با سطح یون مس دارد. اوقاتی که یون مس کاهش یابد. از این رو غده تیروئید که برای  متعادل ساختن  تحرک و ایجاد دمای بدن یاری می رساند امکان دارد که عملکرد درست خود را ارائه نکند وبدن حساسیت زیادی سرما نشان می دهد.
رنگ پوست و موی انسان تا حد بسیاربالایی به واسطه  ملانین تشکیل میشود و کسانی که با رنگ پوستی روشن‌ هستند ممکن است دارای ملانین کمتری باشند . آنزیم هایی که از یون مس برای ساخت ملانین استفاده می شود در نتیجه ، کاهش یون مس می تواند برای ساخت ملانین متاثر شود و از این رو به اصطلاحا به ازدست دادن  رنگ  پوست دچار شود و برای مو هم سفید شدن زودرس مو ایجاد شود.

شمش از جنس آلیاژ مس
به واسطه ی کاهش یون مس در بلند مدت باعث می شود که به از دست دادن بینایی ختم شود و از آنزیم برای حفظ عملکرد خوب سیستم اعصاب کمک می کند و باید از این یون یاد شده استفاده کند.  بدین منظور که کاهش این یون ، اختلالاتی در سیستم اعصاب مانند نابینایی می شود.
یکی از عواملی که افراد نابینا می شوند به دلیل کاهش شدید یون مس است که بیشتر عمل جراحی گوارشی ،معده داشته اند.
و ممکن است که افرادی که نابینا شدن به دلیل کاهش شدید مس برگشت پذیرمی باشد، و در مجموع باید گفت خوشبختانه، دنبال کردن یک رژیم غذایی سرشار از مس می تواند به معکوس کردن اثرات مخرب در اثر کمبود یون مس ایجاد شده کمک کند و جبران پذیر است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440