طریقه ی استفاده از سماور ذغالی برنجی

 

ما ایرانی ها سماور ذغالیاز قدیم الایام به خوردن چای عادت کرده و همیشه با خوردن یک فنجون چای خستگی خود را از بین برده و از ان لذت میبریم .
در قدیم تنها از سماور ها برای دم کردن چای استفاده میشد اما امروزه با توجه ه پیشرفت تکنولوژی و امدن وسایل برقی گوناگون چای ساز ها و کتری برقی ها جای سماور های قدیمی را گرفته اند .اما هنوز هم هستند کسانی که از نوشیدن یک چای گرم دم شده در سماور های قدیمی و ذغالی لذت میبرند و طعم چای را در این نوع سماور میپسندد.سماور برنجی زغالی به شما حس خوردن چای در طبیعت را یاد اور می شود. طعم چای دراین سماور ها عالی و دل پذیر خواهد بود.سماور برنجی زغالی  مخزنی دارد که با زغال پر می شود.زغال های مورد استفاده در این سماور ابتدا باید گداخته شوند و بعد از آن در مخزن قرار داده می شوند.اب درون سماور با حرارت و گرمای ذغال ها به جوش می آینددر زندگی شهر نشینی غیر از آب لوله کشی دسترسی افراد به چاه آب یا آب هایی که در چشمه ها امکان پذیر نمی باشد.همین امر باعث می شود شهر نشینان از خوردن یک آب خوب و سالم محروم باشند.خوردن آب سماور های ذغالی از نظر طبی نیز مفید میباشند. خرید صنایع دستی

 طرز استفاده از سماور ذغالی

 کافیست سماور را از پایه جدا کنید داخل تنوره ذغال ریخته و سماور را روی پیک نیک بگذارید و بعد از 3 دقیقه ذغالها گداخته می شوند سماور را روی پایه خود سوار کنید و مقدار کمی ذغال دیگر خام داخل تنوره بریزید و دودکش آن را روی باد گیر قرار دهید و منتظر جوش آمدن آب باشید در صورت نبود پیک نیک میتوان زغال خام را داخل تنوره قرار دهید و اندکی ژل آتش زا به داخل تنوره روی ذغالها ریخته سپس با کبریت مشتعل کنید.

تقریبا همه ما سماور گازی و برقی را دیده ایم؛ شاید سماور ذغالی هم دیده باشیم اما استفاده از سماور ذغالی را کمتر کسی از نسل جوان به خاطر دارد و فقط سماورهای ذغالی برای تزیین و دکور استفاده میشود.

 سماور ذغالی

ویژگی طبی آلیاژ برنج موجود در سماور زغالی برنجی

این ظروف در ازبین بردن بیماری های گوارشی و پوستی تاثیر زیادی دارد

دارای خاصیت ضد میکروبی میباشد

فرماندهی درست سلولهای مغز را سبب میشود

همچنین میدانید که کمبود روی و مس در بدن سبب مشکلات زیادی میشود با توجه به این نکته که برنج آلیاژی از مس و روی است استفاده از این آلیاژ سبب جلو گیری از بروز بسیاری از بیماری ها میشود

برخی از این بیماری ها:

- زخم های متعددی در پوست به وجود میاید

- زخم های ایجاد شده در پوست با تاخیر بهبود پیدا میکنند

- سبب کاهش اشتها میشود

- در حس چشایی و بویایی اختلال به وجود میاید

- در هنگام تاریکی و شب فرد دچار اختلال دید میشود

- سبب تورم قرنیه میشود

تمام بیماری ها در یک شخص ممکن است ظهور پیدا نکند و بستگی به میزان کمبود مس در بدن او دارد.با مصرف ظروف برنجی به راحتی میتوان از بروز این ها جلوگیری کرد.

 

تمیز کردن سماور برنجی زغالی

جهت تمیز کردن سماور برنجی خود می توانید از مواد ساده زیر استفاه نمایید.

  • ۱/۲ لیمو
  • یک قاشق چای خوری جوش شیرین
  • یک کاسه کوچک
  • روغن زیتون

 

نکته قابل توجه:

گاهی تیرگی موجود بر روی سماور برنجی ممکن است یک لایه ی مفروغی مطلوب روی برنج ایجاد نماید.

این تیرگی باعث بهتر دیده شدن سماور می شود.

به دلیل اینکه وسایل عتیقه آسیب پذیر هستند،  اگر سماور برنجی تان خیلی قدیمی و با ارزش است، تا جایی که ممکن است آن را تمیز نکنید یا برای تمیز کردن به یک متخصص مراجعه نمایید.

 

تشخیص اصل بودن سماور برنجی

یک اهن ربا را به سماور ذغالی نزدیک کنید.

اگر آهنربا به سماور چسبید به این معناست که یا سماور از جنس رنج نیست یا فقط دارای پوششی از جنس برنج می باشد.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440