فواید قابلمه مسی

خواص خوردن غذا در قابلمه مسی

ظروف غذا ، از احتیاجات مهم  برای خوردن و آشامیدن در هر خانه میباشد . در میان جنس های مختلف ظروف که در بازار موجود هستند ظروف مسی از اهمیت و خواص بالایی برخوردارند .

به صورت روزمره مردم ازظروفی مانند چنگال ، بشقاب ، لیوان ، قاشق ،چاقو ، قایلمه و ظروف های دیگر استفاده میکنند.

آشنایی با ملیله کاری ،آموزش ساخت ملیله|ظروف ملیله

ملیله سازی اصفهان

ملیله‌ کاری (به انگلیسی filigree) شاخه‌ای از هنر فلزکاری که با مفتول‌های نازک نقره انجام می‌پذیرد هنر ملیله کاری، محصول کار با طلا و نقره و مس است که بصورت مفتول های باریک در آمده است و با صرف دقت و وقت فوق العاده و مهارت و هنرمندی هنرمند ملیله کار با بهره گیری از نگاره های سنتی و طرحهای اسلیمی به هم پیوند و ارتباط یافته است ، قدیمی ترین آثار باقیمانده ( ظروف ملیله کاری ) از ملیله ایران به روایت اکثر محققان به سالهای 550 تا 330 ق.م تعلق دارد.

قابلمه مسی آگرین خوبه ؟ | خواص درمانی ظروف مسی

خواص مس برای بدن

بدن و به خصوص مغز برای نشاط وسلامتی و کنترل کورتیزول و اسید لاکتیک 6 میلیارد یون مس نیاز داره و با همین نسبت یون آهن ، کمبود یون مس در بدن باعث میشه که انسان دائما احساس کسالت و خواب آلودگی و رخوت داشته باشه ضمنا هیچ داروسازی نمی تونه از یون یه عنصر دارو درست کنه برای مثال قرص آهن توی بازار مولکول آهن است نه یون آهن .

دهمین نمایشگاه گردشگری اصفهان

صنعت گردشگری

صنعت گردشگری سومین صنعت درآمد زا در جهان به حساب می آید به همین دلیل می توان گفت از مهمترین اهداف دهمین نمایشگاه گردشگری اصفهان ایجاد فرهنگ پذیرش گردشگر و ارتقا بخشیدن به جایگاه صنعت توریسم در جامعه می باشد به طوری که بتوان تا حدی از وابستگی به درآمد های نفتی فاصله گرفت .

خرید اینترنتی ظروف مسی در بهترین قیمت و طرح

خرید اینترنتی ظروف مسی اصفهان

مجموعه ای از ظروف مسی اصل و زیبا شامل محصولات مسی مصرفی ، جهت پذیرایی ، دکوری و تابلوهای میناکاری در بهترین قیمت با ترکیب بی نظیری از زیبایی  و ماندگاری در فروشگاه اینترنتی آریالیدر در اختیار شما قرار گرفته است .
جهت خرید اینترنتی ظروف مسی اصفهان کلیک کنید .

سرمه دوزی اصفهان

سرمه دوزی چیست  ؟ 

سرمه دوزی روی پارچه های نفیس به صورت دوخت انواع ملیله فلزی انجام میگیرد که با عنوان ملیله دوزی و ترمه دوزی نیز معروف است . سرمه دوزی هنری اصیل و زیبا است که اوایل ازجنس طلا ونقره بوده اما به مرور زمان به دلیل بالا بودن هزینه ها مصنوعات آن تغییر کرد . از عناوین ترمه دوزی و ملیله دوزی نیز به جای سرمه دوزی استفاده می شود .

زری بافی اصفهان

زری بافی در اصفهان

در زمان حکومت صفویان خصوصا بعد از پایتخت شدن اصفهان بهترین  اساتید  در زمینه ی  زری بافی اصفهان  مشغول  به  فعالیت  شدند . استاد کاران  زری باف  درون  کارگاه های مجهز به  نام کارگاه  شاهی به آموزش زری بافی و تولید  پارچه های  زر زیبا  مشغول شدند .

گلیم بافی در اصفهان

گلیم بافی در اصفهان

گلیم بافی چیست ؟

گلیم بافی یکی از زیباترین هنرهای دستی ایران به شمار می رود ، واژه ی گلیم برگرفته از لغتی ترکی که معنای پشم و مو است ، البته با نام جاجیم از زبان ارمنی به معنای پشم گوسفند نیز قابل قیاس می باشد . گلیم در فرهنگ معین : نوعی فرش بافته شده از پشم و در فرهنگ دهخدا : پوششی از موی گوسفند و بز تعریف می شود .   برای خرید صنایع دستی اصفهان کلیک کنید

فیروزه کوبی اصفهان

فیروزه کوبی اصفهان

فیروزه کوبی دراصفهان

هنرفیروزه کوبی از معدود رشته های صنایع دستی است که گیرایی و زیبایی  یک محصول خوب را دارد . فیروزه ‌کوبی در واقع  به شکل نشاندن قطعات سنگ فیروزه به حالت موزاییکی بر سطح ظروف ، زیورآلات و اشیای تزئینی روی پایه‌هایی از جنس مس ، برنج ، نقره ، ورشو یا برنز ساخته می‌شود. 

قلمکاری اصفهان

قلمکاری اصفهان

هنرقلم کاری اصفهان

اوج هنرقلمکاری مربوط  به  دوره  شاه عباس در قرن ۱۱ قمری است ، در این  دوره  به علت علاقه‌ درباریان و توجه خاصشان به این هنر ،انواع  مختلف  قلمکاری یا به بیان دیگرچیت سازی  تهیه می شد.در این زمان  اغلب  لباس‌های زنانه  و مردانه از پارچه‌های  قلمکاری تهیه می‌شده است. قلمکاری درگذر زمان تغییراتی در ماهیت و نحوه‌  ساخت، اجرا و تولید انبوه داشته است.

قلمزنی اصفهان

قلمزنی اصفهان

هنرقلمزنی چیست ?

 هنرقلمزنی بوجود آوردن نقش ها و طرح های گوناگون  با ضربه ی چکش بوسیله ی قلم روی فلزات است . هنر قلم‌ زنی ایران یکی از رشته‌های هنرهای سنتی است  که در گروه هنرهای روی فلز قرار دارد.

خاتم کاری اصفهان

هنر خاتم کاری

خاتم سازی يكي از گونه هاي زيبا و هنرمندانه صنايع دستي اصفهان است ، هنری كم نظير و بی بدیل که در آن سطح اشیاء چوبی با مثلث های کوچک به شکل موزائیک تزیین میشوند .
در خاتم  هر چقدر مثلث ها ظريف تر و طرح ها و اشكال آن منظم تر باشند، خاتم مرغوب تر خواهد بود.کیفیت مواد اولیه نیز در مرغوب بودن خاتم موثر است و روی قیمت خاتم کاری تاثیرگذار است .

منبت کاری اصفهان

 

منبت کاری چیست ?

واژه منبت به کنده کاری خاص که با خلل و فرج روی چوب انجام میگیرد اشاره دارد .
منبت کاری نماد احساس ، ادراک ، خلاقیت و اندیشه هنرمندانی است که شامل کنده کاری و حکاکی بر روی چوب است . هنرمندانی که با چند اسکنه و قلم فلزی ذهنیات خود را با خطوط کوفی ، نقوش گل و مرغ ، نقوش اسلیمی و ختایی و گل و مرغ روی چوب اجرا می کنند .

مسگری اصفهان

مسگری اصفهان

تاریخچه مسگری در ایران

صنایع دستی در هر استان و شهری بیانگر ذوق و هنر استادکاران آن منطقه می باشد. مسگری  با پیشینه ای نزدیک به پنج هزارسال از صنایع دستی کهن ایران به شمار میرود و در طول زمان وسایل مسی تولید می شده است. انسانها بعد از گل و سنگ، برای رفع نیازهایش به سمت  فلزات  روی آورد، فلز مس به دلیل اینکه به صورت خالص درطبیعت وجود دارد و استخراج آن ساده تر از بقیه ی فلزات می باشد نسبت به فلزات دیگر زودتر مورد استفاده  قرار گرفت .

 

معرق کاری اصفهان

معرق کاری چیست ؟

واژه ی معرق در واقع به معنای رگه دار بودن چیزی است،معرق کاری هنرکنارهم قرار دادن چوب های رنگی  ومصالحی چون عاج، صدف و فلز و...است تا طرح موردنظر به دست آید.

هنر معرق چوب را می توان از زیباترین و ظریفترین هنرهای چوب و صنایع دستی ایران است. معرق کاری اصفهان در ایران جایگاهی ویژه  دارد، بهترین و متنوع ترین  آثار جهان  در باب این هنر نزد ایرانیان است. این هنر درواقع ازکنارهم قرار دادن چوب درختان مختلف بارنگ ها و نقوش متفاوت بوجود می آید. برای خرید صنایع دستی اصفهان کلیک کنید

میناکاری اصفهان

میناکاری در اصفهان

میناکاری چیست ؟

میناکاری یا میناسازی هنر تلفیق فلزات با رنگ ها است که  با سابقه ی پنج هزارساله که جز صنایع دستی اصفهان محسوب می‌شود. میناکاری بر روی طلا ،نقره ومس انجام می شود اما امروزه بیشتر بر روی مس به عمل می آید . مزیتی که طلا نسبت به نقره ومس دارداین است که فلزی است که به هنگام ذوب شدن مینا اکسید نمی‌شود به همین دلیل میتوان طرح ها راباجزییات کاملترودقیق تر روی مینا ایجاد کرد درحالیکه روی نقره ومس بااین کیفیت شکل نمی پذیرد.

نقشه هوایی اصفهان

اصفهان ایران

درباره اصفهان

شهر اصفهان که با نام سپاهان نیز شناخته می شود یکی از شهر های مرکزی ، مذهبی و باستانی ایران است.این شهر در سده‌های پنجم تا ششم هجری قمری پایتخت سلسله سلجوقیان بود ولی اصفهان در حکومت صفویان که نزدیک به 700سال پایتخت ایران بود، رونق فراوانی گرفت و این شکوه و پیشرفت گذشته امروزه نیز به مقدار زیادی حفظ شده ‌است.به ابتکار و همت شیخ بهایی مسجدها ، آب‌انبارها ، 999 کاروانسرا و شبکه‌های کامل ارتباطی و آبیاری در اصفهان ساخته شد. تعدادی از این بناها و آثار تاریخی به عنوان میراث تاریخی کشور در سازمان یونسکو ثبت شده است . همچنین گفته می شود در حدود هزار و ۷۶۵  اثر تاریخی در استان به ثبت ملی رسیده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440