خرید بلیط هواپیما اصفهان به شیراز

خرید آنلاین بلیط هواپیما شیراز

فاصله هوایی اصفهان تا شیراز حدود 348 کیلومتر است که این فاصله در مقایسه یا فاصله زمینی این دو شهر خیلی کوتاهتر است. مدت زمانی که طول خواهد کشید تا مسافران اصفهان را به مقصد شیراز ترک کنند حدود 56 دقیقه است. اکثر اوقات مدت زمان کمتر از این است ولی در شرایط بد آب و هوایی و وجود ریزگردها ممکن است این مدت زمان بیشتر شود. که باز هم در مقایسه با سفر از راه زمینی مدت خیلی کمتری خواهد بود و مزایای خاص خود را دارد. قیمت بلیط هواپیمایی اصفهان به شیراز مبلغ 96400 تومان است که البته بهای بلیط برای کودکان زیر 12 سال هم دارای تخفیفاتی است که اکثر حدود 1 تا 15 درصد می¬باشد. قیمت بلیط هواپیما دارای نرخ مصوب و مشخص است. قیمت بلیط اصفهان به شیراز هم گاهی در پروازهای چارتری خیلی کمتر خواهد شد. بلیط پرواز اصفهان به شیراز را هم مانند اکثر بلیط ها می توانید به صورت اینترنتی و آنلاین خریداری کنید.
برای خرید آنلاین بلیط هواپیمای شیراز کلیک کنید .

شیراز

 

فرودگاه شیراز:

فرودگاه بین المللی شیراز یکی از بزرگترین فرودگاه های ایران است و بعد از فرودگاه بین المللی امام خمینی مجهزترین فرودگاه محسوب می شود که دارای تجهیزات ناوبری و الکترونیک می باشد. در این فرودگاه روزانه علاوه بر پروازهای داخلی شاهد پروازهای خارجی به خصوص به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز می باشیم. فرودگاه بین المللی شیراز علاوه بر کاربری مسافربری دارای کاربری نظامی نیز می باشد. فرودگاه این شهر دارای دو باند پرواز است، نام این فرودگاه در حال حاضر فرودگاه شهید دستغیب می¬باشد. فرودگاه شیراز دارای پیشرفته ترین و مجهزترین رادارهای دنیا است. این فرودگاه به دلیل کاربری نظامی از امنیت بالایی برخوردار است. این فرودگاه همچنین دارای تجهیزات پیشرفته آتشنشانی، هواشناسی، ارتباطات و سیستم های رادیویی است. در فرودگاه شیراز امکانات و تجهیزات رفاهی از قبیل رستوران، نمازخانه، سرویس بهداشتی، کافی شاپ، امکانات امدادی و پزشکی و .... جهت رفاه و آسایش گردشگران و مسافران نیز وجو دارد. همچنین این فرودگاه دارای سیستم حمل و نقل به داخل شهر نیز می¬باشد.

 

فرودگاه شیراز خریدبلیط

 

 

شیراز

شیراز مرکز استان فارس است و یکی از شهرهای بزرگ ایران محسوب می شود. آب و هوای شیراز گرم و معتدل است و در بیشتر ماه های سال آب و هوای این شهر مناسب جهت مسافرت می باشد. شهر شیراز دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی است و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. شهر شیراز جزء یکی از شهرهای شناخته شده ایران در نظر گردشگران خارجی می باشد. شهر شیراز شهر حافظ و سعدی و به زبان دیگر شهر شهر و ادب است و هرساله علاقمندان به ادبیات و شعر را علاوه بر گردشگران و مسافران به سوی خود می کشاند. از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

برای خرید هدیه در شیراز کلیک کنید

 

شاه چراغ

شاه چراغ یکی از جاهای زیارتی شهر شیراز است که بارگاه حضرت حضرت احمد بن موسی (ع) است و در بین عموم به نام شاه چراغ شهرت پیدا کرده است. حضرت احمد بن موسی (ع) فرزند امام موسی کاظم (ع) است. این امامزاده در مرکز شهر شیراز قرار دارد و در کلیه ساعات شبانه روز جهت زیارت می توانید از آن دیدن فرمایید. شاه چراغ دارای فضائی معنوی و زیباست و معماری چشم نوازی و کاشیکاری هایی زیبا و جذاب دارد.

حرم شاهچراغ شیراز

آرامگاه حافظ شیرازی

حافظ شاعر غزلسرای قرن هشتم که آرامگاه آن در شهر شیراز قرار دارد. آرامگاه حافظ در چهارراه حافظیه شهر شیراز است. آرامگاه حافظ محل تجمع مشاهیر و ادیبان معاصر است و هر ساله  عاشقان و دلدادگان زیادی را به سوی خود می کشاند. برای بازدید از آرامگاه حافظ می توان از ساعت 8 تا 22 مراجعه کنید. در اطراف آرامگاه حافظ فروشگاه هایی وجود دارد که در آنها سوغات و صنایع دستی این شهر برای گردشگران و مسافران عرضه می شود که البته قیمتی بالاتر نسبت به سایر نقاط شهر دارد.

 

آرامگاه سعدی شیرازی

آرامگاه سعدی در انتهای بلوار بوستان شهر شیراز قرار دارد. سعدی شاعر و عارف ایران است که دو کتاب بوستان و گلستان را از خود به یادگار گذاشته است. آرامگاه سعدی قبل از وفات ایشان، خانقاهش بوده است. ساعات بازدید از آرامگاه سعدی از ساعت 8 صبح تا 21 می باشد. در طراف این آرامگاه هم فروشگاه ها، رستوران و کافی شاپ وجود دارد.

آرامگاه سعدی تصاویر

تخت جمشید ( پرسپولیس)

مجموعه تخت جمشید مشهورترین اثر تاریخی شیراز است که در 50کیلومتری شیراز به سمت اصفهان قرار دارد. این مجموعه تاریخی توسط داریوش پادشاه هخامنشان ساخته شده است. و شامل نقش رجب و نقش رستم می باشد. نقش رستم مربوط به مقبره چهار پادشاه هخامنشی است و نقش رجب مربوط به نقش های ساسانیان است. ساعت بازدید از این مجموعه تاریخی از 8 الی 19 می باشد بهترین زمان برای بازدید از ای مجموعه تاریخی در زمستان در سراسر روز و در تابستان در صبح زود و یا عصر می باشد چون این منطقه آفتاب گیر و تقریبا گرم است. سرویس تاکسیرانی شهر شیراز برای این منطقه نیز در نظر گرفته شده است و مسافران به راحتی می توانند از این مجموعه تاریخی بازدید کنند.

مکان های دیدنی شیراز

مقبره کورش بزرگ ( پاسارگاد)

این اثرتاریخی در 135 کیلومتری شیراز به اصفهان قرار دارد و شامل مقبره کوروش، بازمانده چند کاخ و نقش انسان بالدار می-باشد. ساعات بازدید از این اثر تاریخی ساعت 8 صبح تا 18 می باشد. این اثر تاریخی برای ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و گردشگران زیادی برای بازدد از آن راهی این منطقه می شوند.

 

 مجموعه بازار،حمام ، مسجد وکیل و سرای مشیر

یکی دیگر از آثار تاریخی شهر شیراز مجموعه بازار،حمام ، مسجد وکیل و سرای مشیر است که مربوط به دوران زندیه است و توسط کریم خان زند ساخته شده است. و در خیابان وکیل شیراز قرار دارد. ساعات بازدید از این مجموعه تاریخی از 8 صبح تا 21 می باشد. در این اطراف این مجموعه تاریخی بازار هم وجود دارد که در ایام تعطیلی و جمعه ها بسته است و می توانید برای خرید صنایع دستی شیراز هم از آن بازدید کنید .. در محدوده همین مجموعه تاریخی ارگ کریمخان و موزه پارس قرار دارد که می توانید از آنها هم بازدید کنید.

بازارهای شیراز

باغ ارم

این باغ زیبا در بلوار ارم شهر شیراز قرار دارد و در دل خود یک باغ گیاه شناسی و عمارت تاریخی را جای داده است.ساعات بازدید از این مجموعه تاریخی از ساعت 8 صبح تا 30/12 و دوباره از ساعت  30/15 تا 17 می باشد. فضای این باغ بسیار جذاب و زیباست.

 

باغ ارم درشیراز

 

دروازه قرآن و آرامگاه خواجوی کرمانی

دروازه قرآن نما دشهر شیراز است که در وردی شهر از سمت اتوبان اصفهان قرار دارد. در کنار بازدید از دروازه قرآن شما می توانید از آرامگاه خواجوی کرمانی هم دیدن نمایید. در طول شبانه روز می توانید از دروازه قرآن دیدن نماید ولی آرامگاه خواجوی کرمانی ساعت 8 صبح تا 22 پذیرای گردشگران می باشد.

 

باغ عفیف آباد

این باغ زیبا در بلوار ستارخان شیراز قرار دارد که در آن عمارت تاریخی وجود دارد که به عنوان موزه از آن استفاده می شود، در این موزه می توانید از اسلح ها و شمشیرهای قدیمی دیدن نمایید. ساعات بازدید از این باغ 8 صبح تا 30/12 و دوباره ازساعت  30/15 تا 17 می باشد. در اطراف این باغ رستوران و مجتمع های تجاری هم وجود دارد.

باغ عفیف اباددر شیراز

نارنجستان قوام

این عمارت تاریخ به دلیل وجود درخت های نارنج در آن به این نام مشهور شده است. این عمارت در کنا خانه زینت الملک قرار دارد و با آینه کاری های زیبایی تزیین شده است. این عمارت تاریخی در انتهای خیابان لطفعلی خان زند قرار دارد و برای بازدید از آن می توانید از ساعت 8 صبح تا 30/17 به این عمارت مراجعه فرمایید. خانه زینت الملک با فاصله کمی از این عمارت قرار دارد و با پیاده روی می توانید از این عمارت تاریخی هم دیدن نمایید.

 

خانه زینت الملک)زینت الملوک(

این عمارت تاریخی درست نزدیک نارنجستان قوام قرار دارد و موزه ای است که مربوط به مشاهیر بزرگ ایرانی در طول تاریخ می باشد. ساعت بازدید از این خانه هم ساعت 9 صبح تا ساعت 45/19 می باشد.

خانه زینت الملوک فارس

مسجد نصیر الملک

این مسجد نیز در فاصله کمی از نارنجستان و خانه زینت الملک قرار دارد، البته فاصله آن با شاه راغ هم کم است. کاشیکاری های این مسجد بسیار زیبا است و در آن از شیشه های رنگی استفاده شده است که برای گردشگران به خصوص گردشگران خارجی بسیار جالب و جذاب است. ساعات بازدید از این مجموعه ساعت 8 صبح تا 30/12 و 15 تا 19 می باشد. البته روزهای تعطیل این ساعات کمی فرق دارد.
 

آبشار مارگون

این آبشار زیبا در منطقه کمهر شیراز قرار دارد و یکی از زیباترین آبشارهای ایران و حتی خاورمیانه است. بهترین زمان برای بازدید از این آبشار زیبا فصل بهار و تابستان است. در محدوده این آبشار امکانات رفاهی نظیر رستوران، جایگاه های جهت برپایی چادر و استراحت، کافی شاپ و رستوران و سرویس بهداشتی و سوپرمارکت جهت گردشگران وجود دارد. زیبایی های این آبشار برای گردشگران ایرانی و خارجی بسیار گیراست و هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سوی خود جذب می کند.

آبشار مارگون درشیراز

باغ نظر و موزه پارس

این باغ موزه در میدا شهرداری شهر شیراز درست روبروی ارگ کریم خان قرار دارد. ساختمان داخلی این باغ به صورت هشت ضلعی است و به اسم کلاه فرنگی معروف اشت. این عمارت هشت ضلعی کاربری موزه دارد که در آن آثار تاریخی از جمله شمشیر کریم خان زند و قرآن های هفده من دوازه قرآن در معرض دید عموم قرار گرفته است. برای  بازدید از این باغ از ساعت 8 صبح تا 20 می توانید مراجعه کنید.
 

موزه های شیراز

باغ دلگشا

این باغ در چهاراه دلگشای شیراز نزدیک به آرامگاه سعدی قرار دارد. در فصل بهار به خصوص اواخر فرودین و اوایل اردیبهشت عطر بهارنارنج درختان این باغ کل فضای اطراف را فرا می گیرد و گردشگران را به دنیایی دیگر می برد. در ساختمان قدیمی این باغ موزه ای وجود دارد که در آن رادیوهای قدیمی در معرض دید عموم قرار گرفته است. برای بازدید از این باغ از ساعت 7 صبح تا 23 وقت دارید. در فصل بهار می توانید بهار نارنج اصلی را نیز این باغ تهیه کنید.
 

باغ های زیبای شیراز

باغ جهان نما

این باغ زیبا بین چهارراه حافظیه و دروازه قرآن قرار دارد. این باغ در پشت آرامگاه حافظ قرار دارد. این باغ دارای جاذبه های گردشگری زیادی است و مزیت دیگر این باغ این است که به آرامگاه حافظ و دروازه قرآن نزدیک است و با بازدید از این باغ می-توانید از دو اثردیگر هم دیدن نمایید. برای بازدید از این باغ زیبا از ساعت 8 صبح تا 30/21 می توانید به باغ سری بزنید.
 
غار شاپور ، شهر بی شاپور و تنگ چوگان کازرون
این مجموع تاریخی در 120 کیلومتری شیراز به سمت کازرون قرار دارد. این مجموعه تاریخی مربوط به دوران ساسانیان است و به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه و گرمسیر بودن بهتر است برای بازدید از این منطقه فصل پاییز و زمستان و اولیل بهار را انتخاب کنید. زمان بازدید از این مجموع ساعت 8 صبح تا 19 می باشد. این مجموعه دارای زیبایی ها و جاذبه های گردشگری زیادی است.

 

بهشت گمشده

این منطقه به دلیل زیبایی هایی که دارد به این نام شهرت پیدا کرده است. در کنار این منطقه دریاچه سد درودزن و شالیزارهای برنج کامفیرئز هم وجود دارد که باعث شده زیبایی های منطقه بیشتر به چشم بیاید. بهترین فصل برای بازدید از این منطقه فصل بهار و تابستان است. این منطقه زیبا در جاده سپیدان قرار دارد.

مکان های تفریحی شیراز

گذر سنگ سیاه در شیراز

محله ای قدیمی در شهر شیراز که به شاه چراغ منتهی می شود و در اطاف آن خانه های قدیمی زیادی دیده می شود. کف این محله سنگفرش است که اگر برای بازدید به این محله بروید شاهد گردشگران ایرانی و خارجی زیادی خواهید بود.

 

مجموعه هتل نیایش شیراز

این مجموعه که در محدوده گذر سنگ سیاه قرار دارد شامل خانه های قدیمی دوره قاجار است که به صورت هتلی جهت پذیرایی از گردشگران بازسازی  و ترمیم شده است. در این مجموعه آلاچیق و چایخانه و کافی شاپ وجود دارد و در آن از بافت قدیمی گرفته تا بافت مدرن را می توانید ببینید. این مجموعه برای اکثر گردشگران جالب و جذاب است.

هتل های شیراز

موزه مشکین‌فام در شیراز

در این موزه مجموعه کم نظیر از عکس، نقاشی، آثار حجاری و نقش برجسته، خوشنویسی از هنرمندان معاصر فارس جهت بازدید عموم به معرض نمایش گذاشته شده است. این موزه در خانه ای مشهور به خانه فروغ الملک قرار دارد. معماری و تزینات این خانه در نوع خود بی نظیراست.

 

خانه سعادت

خانه سعادت که در واقع مرکز هنرهای دستی شیراز است در برگیرنده کارگاه های خاتم، میناکاری ، مسگری، معرق،  قلم‌زنی، پیکرتراشی، چرم، نگارگری و... می باشد. این خانه مربوط به دوران قاجار است . در این خانه کلاس آموزش خاتم به صورت رایگان برگزار می شود. همچنین می توانید صنایع دستی مورد علاقه خود را نیز خریداری کنید.

 

مکان های تاریخی شیراز

 

کارگاه روح چوب شیراز

این کارگاه در بازار وکیل شیراز قرار دارد. در این کارگاه به هنر ایرانی پی خواهید برد که چگونه به چوب های دورریختنی جانی دوباره می بخشند و از آنها اشیاء کارآمد و زیبایی درست می کنند.

 

خیابان قصر دشت

یکی از خیابان های زیبای شهر شیراز است که دو سمت خیابان باغ های زیبایی وجود دارد و زیبایی این خیابان را هزاران برابر کرده است. پیاده روی در این خیابان برای گردشگران بسیار جالب و جذاب است وتصویرگر بهشت در روی زمین است.

 

عادات غذايي شيرازی ها

غذاها بخشی از فرهنگ مردم یک منطقه را نشان مي دهند و تجربه چشیدن طعم آن ها به سفر رنگ و بویی دیگر می دهد. شیرازی ها در وعده صبحانه خود آش سبزی مخصوص شهرشان را میل می کنند. ماست و خرما يار همیشگی سفرهایشان می-باشد.
در غذاهايشان اغلب برنج ماده اصلی است و به جای گوشت تکه تکه از گوشت قلقلی (کوفته ریزه) درست کرده و در غذايشان استفاده می کنند. برای مهمانان خود نيز سفره ای از پلوهای مخصوص شیرازی تدارک مي بینند و از آن ها به بهترین نحو پذیرایی و استقبال مي کنند.

غذاهای سنتی شهر شیراز

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440