مردم کرمان

فرهنگ عامه مردم کرمان

قومیت مردم کرمان:

تاحدودی می توان گفت اکثر مردم استان کرمان مانند دیگرمناطق مرکزی ایران از قوم آریایی و فارس می باشند.اما در مواردی اقوام مختلفی  خصوصا از اقوام وعشایرترک آسیای میانه و مغول در طی قرون گذشته به مناطق مختلفی از استان کرمان کوچ کرده اند. ودر ادوار گذشته نیزطوائفی از قوم بلوچ و همچنین تعدادی از عشایر لر ولک به استان کرمان مهاجرت کرده اند.که عمدتا در مواردی معدود  هویت خود را از دست داده و قابل تشخیص نمی باشند و دلیل این موضوع معاشرت واختلاط آن ها با افراد بومی بوده است.

 

صنایع دستی کرمان

صنایع دستی کرمان

یکی از پهناورترین استان های ایران، استان کرمان است که در جنوب شرقی ایران واقع شده است و همچنین جایگاه نهمین استان پرجمعیت ایران را به خود اختصاص داده است و همچنین یکی از استان های تاریخی ایران محسوب می شود زیرا که بیشتر از 660 آثار این استان به ثبت ملی رسیده است و سه نمونه از این آثار به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. مشخصه های هر شهر و استانی صنایع دستی آن استان می باشد که ریشه در فرهنگ مردم آن استان دارد و همچنین نشان دهنده ذوق و علاقه مردم آن منطقه است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440