کیش ایران

درباره کیش

یکی از زیباترین جزیره‌های خلیج فارس و از نقاط دیدنی استان هرمزگان ، شهرستان بندر لنگه جزیره ایست با نام قدیم «قیس» .این جزیره بیضی‌مانند ، سالانه پذیرای یک میلیون نفر گردشگر است و در ۱۲کیلومتری کرانهٔ شیبکوه جای گرفته‌است.

نقشه کیشدر طول تاریخ تغیرات متفاوت در حاکمیت جزیره کیش اتفاق افتاده است.

در بعضی زمان ها همچون هخامنشیان، اشکانیان ، ساسانیان، سلجوقیان، اتابکان فارس ، ملوک هرمز ، آل‌مظفر ، تیموریان جزیرهٔ کیش تحت تسلط ایران بوده و بعضی از دوران همچون خلفای اموی با گسترش اسلام، این جزیره به سلطه اجنبی ها در آمده است .
‌تا قبل از  وارد شدن مروارید از کشور ژاپن به بازار ایران، سال‌ها کیش مرکز صید ماهی و مرکز تجارت مروارید خلیج فارس بود.  سال ۱۳۴۹در حکومت محمدرضا پهلوی،هیئتی برای انتخاب مرکزی بین‌المللی جهت استفاده گردشگری و توریستی از جزیره کیش بازدید به عمل آورد .این هیات که شامل از مشاوران ایرانی و آمریکایی بود کیش را با توجه به ویژگی‌های زیبای طبیعی، آرامش کیش ، سواحل مرجانی و آب‌های زلال اطراف آن، به عنوان مرکز توریستی انتخاب کرد. شاه ایران با استفاده از بودجه دولت اقدام به ساخت تمام زیرساخت‌های مدرن از جمله فرودگاه، هتل، نمایشگاه بین‌المللی، کازینو و .... جهت توسعه جزیره کیش کرد. طبیعت کیشدر سال ۱۳۶۱ پس از انقلاب ایران این جزیره به عنوان نخستین منطقه آزاد اقتصادی کشور انتخاب گردید. امروزه اقتصاد جزیره کیش بر اساس گردشگری و تجارت پایه گذاری شده است.
جزیرهٔ بیضی شکل کیش با محیط ۴۴ کیلومتر و مساحت معادل ۹۰ کیلومتر مربع در بلندترین منطقه اش حدود ۳۵ متر بالاتر از سطح دریا می‌باشد .آب شرب ساکنین توسط تعداد زیادی منابع آب شیرین زیرزمینی موجودتامین می گردد.
مسافت هوایی مابین کیش تا تهران ۱۰۵۲ کیلومتر، تا اصفهان 714 کیلومتر معادل 1.5 ساعت، تا بندرعباس ۲۵۰ کیلومتر، تا مشهد 1205کیلومتر و تا بندر لنگه حدودا ۹۰ کیلومترمی باشد. بندر چارک نزدیک ترین بندر به این جزیره در۱۸ کیلومتری آن قرار دارد.

آب و هوای کیش

با میانگین دمای سالانه در حدود 28 درجه از نوع گرم و خشک است و تابستانی گرم و طولانی و زمستان ملایم و مطلوب است. بطور کلی آب و هوای کیش خشک و کم باران می باشد. عمده بارندگی در فصل زمستان مشاهده می شود.این بارانها که عمدتا به صورت رگبارهستند موجبات لطافت هوا را فراهم می کنند . مقدار رطوبت کیش در تابستان بسیار بالا می باشد و در بعضی روزها ممکن است به صد در صد رطوبت برسد. هوای کیش در نوروز بسیار مطلوب و همچون فصل زمستان زمانی مناسب برای سفر به این جزیره می باشد . تفریحات کیشاماکن دیدنی متعددی اعم از طبیعی و مصنوعی در جزیره کیش وجود دارند.

شما می توانید جاذبه‌های گردشگری این جزیره را همراه با نقشه و تصاویر و آدرس در بخش مکانهای گردشگری مشاهده کنید.

همچنین برای بررسی هتل های این جزیره همراه با نقشه و تصاویر و آدرس به منوی هتل های جزیره کیش مراجعه نمایید .
در خیابانها و جاده‌های جزیره کیش چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی وجود ندارد همچنین تردد موتور سیکلت نیز غیر مجاز شناخته می شود و این موارد موجبات آرامش بیشتر جزیره را فراهم نموده است .
شایان ذکر است مابین جزیره کیش با امارات متحده عربی-دبی و لانکاوی در مالزی ، قرارداد پیوند و اتحاد تحت عنوان خواهرخوانده منعقد شده است . خواهرخواندگی موجب رونق و رواج گردشگری بین شهرهای خواهرخوانده می شود.

 

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440