خرید بليط هواپیما اصفهان به نجف

شهر نجف1 بین دو شهر کوفه و در جنوب بغداد در كشور عراق قرار دارد که فاصله آن به کوفه نزدیکتر است. مرقد مطهر حضرت علی  (ع) در نجف قرار دارد و به اهمیت این شهر نزد شیعیان جهان به خصوص ایران افزوده افزوده است و هر ساله تعداد زیادی از مسلمانان به این شهر سفر می کنند و همین امر باعث رونق تجاری و ساختن امکانات رفاهی و اقامتی جهت رفاه حال مسافران و زائران شده است.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیمای نجف کلیک کنید .

عزاداری محرم ایران

هموطنان عزیز می توانند جهت خرید بلیط هواپیما اصفهان به نجف به دفتر مرکزی شرکت گردشگری آریالیدر مراجعه و یا با استفاده از وب سایت شرکت اقدام به خرید بلیط انلاین نجف نمایند. امکان خرید بلیط ارزان نجف و  بلیط چارتر اصفهان نجف نیز فراهم میباشد. رضایت شما همواره آرزوی ماست.

اطلاعات پروازهای اصفهان به نجف

فاصله اصفهان تا شهر مقدس نجف حدود 693 کیلومتر است. مسافرانی که قصد حرکت از مبدا اصفهان به سمت نجف را دارند، از فرودگاه بین الملی شهید بهشتی اصفهان، حرکت خواهند کرد، مدت زمان پرواز اصفهان به نجف تا زائران و مسافران به مقصد برسند چیزی حدود 1:25 دقیقه است که این مدت زمان با توجه به شرایط آب و هوایی گاهی کمترو یا بیشتر می شود. قیمت بلیط هواپیما از اصفهان به نجف در حدود 400 هزار تومان است که این قیمت بلیط چارتری و بلیط ارزان اصفهان نجف است و قیمت بلیط در مواقع عادی بیشتر از این مبلغ است.شایان ذکر است پس از خرید آنلاین، بلیط هواپیمای نجف برای شما در همان لحظه صادر خواهد شد.

البته قیمت بلیط در این پرواز هم مانند اکثر پروازها برای کودکان زیر 12 سال دارای تخفیفاتی می باشد. برای خرید بلیط اصفهان به نجف هم می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید که هم در وقت صرفه جویی شده و هم راحت تر انجام می شود.  بلیط اصفهان به نجف یکی از پرفروش ترین بلیط های هواپیمایی پروازهای خارجی است.پرواز های متنوعی چون هواپیمایی العراقیه اصفهان در ایام محرم به نجف حرکت می کنند  البته سفر به نجف از راه زمینی هم انجام می شود که با توجه به سختی های راه و مدت زمان بیشتر در راه سفر بودن و امن بودن سفر به خصوص در چند سال اخیر به دلیل ناامن شدن جاده های مرزیو شرایط امنیتی کشور عراق، سفر با هواپیما عاقلانه ترین و گاهی کم هزینه ترین انتخاب ممکن است.

 

فرودگاه نجف عراق

برای مسافرت به شهر مذهبی نجف باید از یکی از فرودگاه های کشورهای خاورمیانه اقدام کنید، چون در حال حاضر در فرودگاه بین الملی نجف فقط پروازهای داخلی و منطقه ای انجام می شود، که این محدودیتی برای کشور ایران محسوب نمی شود و مسلملنان ایران به راحتی می توانند به این شهر مسافرت کنند. به همین دلیل این فرودگاه بیشتر پرواز را از کشور ایران دارد.

 

شهر نجف اشرف

شهر مقدس نجف که یکی از شهرهای کشور عراق است در مرکز استان نجف قرار دارد، جالب است بدانید این شهر اولین شهر مذهبی، گردشگری جهان اسلام است و سومین مکان مقدس نزد شیعیان است و به دلیل واقع شدن مرقد مطهر امام علی (ع) در این شهر مرکز قدرت سیاسی شیعیان جهان محسوب می شود و هر سال میلیون ها مسلمان به قصد زیارت به این شهر مسافرت می کنند و این امر باعث فعال شدن نجف از لحاظ اقتصادی شده است. این شهر مانند همه شهرهای دنیا دارای خدمات اتوبوس بین شهری برای سفر به سایر شهرهای عراق می باشد.

نجف عراق

به دلیل مذهبی بودن شهر هنگام مسافرت به این شهر مقدس باید از لحاظ نوع پوشش رعایت شود حتی در مورد مردان نمی توانند با لباس های نیمه عریان مانند یقه های باز در اماکن عمومی ظاهر شوند و این مربوط به فرهنگ خاص و آداب و رسوم آن منطقه است. تقویم کشور عراق بر اساس ماه های قمری است و تعطیلات آنها با تقویم ما تطابق ندارد و مسافران باید این نکته را در نظر داشته باشند. شهر نجف از لحاظ موقعیت جغرافیایی و اقلیمی در مرز بین شهر و صحرا قرار دارد، که از یک طرف به شهر نجف و سمت دیگرش شن زار صحرا است که باعث گرم شدن نجف شده است، دمای این شهر گاهی به 50 درجه می رسد.

نجف عراق

شهر به دلیل گرمسیر بودن با مشکل کم آبی روبرو است. جمعیت این شهر طبق آماری که در سال 2008 میلادی گرفته شده است حدود 585600 نفر بوده است که در حال حاضر بیشتر است. آب و هوای نجف گرم و خشک که این گرما در تابستان شدت پیدا می کند و زمستان های این شهر بسیار سرد و شدید است. شهر نجف یک شهر مذهبی است و اغلب مسافران به قصد زیارت راهی این شهر مقدس می شوند ولی این شهر نیز مانند اکثر شهرهای دنیا دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی نیز می باشد که در سال های اخیر با توجه به رونق اقتصادی، شرایط و امکانات رفاهی برای مسافران نیز بهتر شده است. در زیر به تعدادی از جاذبه های گردشگری این شهر مقدس اشاره می کنیم.

قمر بني هاشم

مرقد امام علی در نجف

علت اصلی سفر به نجف اشرف زیارت مرقد مطهر حضرت علی (ع) می باشد که در این شهر قرار دارد، مرقد حضرت علی به شکل امروزی نبود در طول سالهای با توجه به ترمیم و اهمیتی که برای آن امام بزرکوار قائل بودند به شکل امروزی درآمده است. در سال های اخیر با ساخت صحنی به نام حضرت زهرا (س) درسمت غرب حرم امام علی (ع) به وسعت حرم افزوده شد و در حال حاضر مساحت حرم چیزی حدود 140 هزار مترمربع است. معماران ایرانی بسیاری برای ترمیم و ساخت این مرقد مطهر پیش قدم شده اند که باعث شناساندن و زنده نگه داشتن هنر معماری ایرانی نزد مسافرانی که به قصد زیارت به این مرقد مطهر می آمدند، نیز می شود.

حرم حضرت علی عراق

مرقد حضرت علی( ع) مانند اکثر امام زاده ها دارای یک گنبد عظیم طلائی است. اولین ساختمان حرم در زمان هارون الرشید ساخته شد. ساختمان امروز مربوط به دوران صفویه است. گنبد حرم مطهر و ایوان با خشت هایی طلایی تزین شده است که به دستور نادرشاه این عمل صورت گرفته است. آینه کاری های حرم مطهر نیز توسط هنرمندان زبردست اصفهانی در دهه های گذشته انجام شده است. قبر مطهر حضرت علی (ع) درون صندوقی از خاتم قرار دارد و جنس ضریح آن حضرت نقره ای است. که بسیار نفیس و ارزشمند است و به دستور رهبر شیعیان اسماعیلی در سال 1345 هجری قمری ساخته و به حرم مطهر هدیه شده است.

امام علی ع

در اطراف صحن مطهر آرامگاه بزرگان وجود دارد که درون اتاق هایی قرار دارند. حرم مطهر دارای چهار درب با نام های باب الذهب- باب الطوسی – باب قبله و باب سلطانی است. حرم مطهر دارای مقام ها و ضمیمه هایی است که به برخی از آنها اشاره می شود.

 

مسجد عمران بن شاهین

این مسجد قدیمی در قرن چهارم هجری قمری توسط عمران بن شاهین حاکم جنوب عراق ساخته شده است.

مسجد خضراء:

این مسجد بسیار قدیمی و زیباست که در سال 1385 بازسازی شد. این مسجد یکی از مراکز تدریس حوزه علمیه نجف بوده است.

تکیه بکتاشیها

این تکیه در شمال غرب صحن قرار دارد و مربوط به دوران عثمانیان بوده است، در گذشته محل تجمع صوفیان ترک بوده که مراسم های خود را در آن برگزار می کردند.

مسجد بالاسر

این مسجد در قرن ششم هجری قمری ساخته شده است. کاشیکاری زیبای این مسجد بسیار دیدنی و جالب است.

آرامگاه شیخ طوسی

شیخ طوسی یکی از علمای مشهور و موسس حوزه علمیه نجف بوده است و در قرن پنجم هجری قمری درگذشته است و در خانه خود دفن شده است که بعدها به مسجد تبدیل شده است و این مسجد هم یکی از مراکز تدریس حوزه علمیه نجف بوده است. این مسجد در مسجد در سمت شمال حرم امام علی (ع) قرار دارد. آرامگاه نجف اشرف

 

صافی صفا

در این مسجد یکی از یاران حضرت علی (ع) دفن شده است.

مزار حضرت نوح و حضرت آدم (ع)

مزار حضرت نوح (ع) و حضرت آدم (ع) جد بزرگوار همه انسان ها، با توجه به روایاتی که از گذشته در دست می باشد در شهر نجف اشرف قرار دارد. این روایات آنقدر معتبر هستند که می توان با قطعیت مزار این دو پیامبر  را در این شهر دانست. مزار حضرت نوح و حضرت آدم خیلی جالب و دیدنی است چون با ذهینتی که از مقبره های معمولی در ذهن دارید کلی فرق دارد.

 

حوزه علمیه نجف

حوزه علمیه این شهرجز  معروفترین و مهمترین حوزه های علمیه در جهان محسوب می شود، که بسیاری از شخصیت های مهم سیاسی کشور ایران هم در این حوزه تحصیل علم کرده اند به همین دلیل این حوزه در نزد ایرانیان دارای اهمیت خاصی است. ناگفته نماند که با توجه به قدمت این حوزه دارای جاذبه های گردشگری نیز می باشد.  

 

قبرستان وادی‌ السلام

یکی از قبرستان های معروف و مشهور دنیا به خصوص در نزد شیعیان قبرستان وادی السلام است، که در شهر نجف اشرف قرار دارد. این قبرستان تاریخی بسیار بزرگ است و در نزد مسلمانان شیعه با توجه به احادیثی که وجود دارد دارای اهمیت خاص مذهبی است. برا اساس برخی روایات این قبرستان محل رجعت افراد صالح و برخی پیامبران است و در روایات دیگری نقل شده است که هر گاه فرد مومنی در هر کجای دنیا فوت شود، روح آن فرد به این قبرستان خواهد آمد.

اکثر زائران که به کشور عراق مسافرت می کنند این قبرستان را نیز زیارت می کنند، قرار گرفتن قبرها به روش و سبک خاص در این قبرستان برای مسافران دیدنی است، مقبره هایی در این قبرستان دیده می شود که به پیامبران نظیر هود و صالح نسبت داده می شود. همچنین در این قبرستان مقام هایی به نام برخی امام های شیعیان دیده می شود. مقام حضرت حجت علیه السلام نیز در این قبرستان قرار دارد که جایگاه مقدسی به آن حضرت تعلق گرفته است و زائران برای زیارت و برگزاری نماز به این جایگاه مقدس می آیند.

قبرستان وادی الاسلام نجف

مسجد حنّانه

این مسجد در بین راه نجف و کوفه قرار دارد، بر اساس روایاتی که وجود دارد هنگامی که سر امام حسین (ع) را در این مسجد قرار دادند، شروع به ناله کرده است و اسم مسجد هم به همین دلیل است.

آرامگاه کُمیل بن زیاد نَخَعی

آرامگاه کمیل یکی از یاران حضرت علی (ع) است، که در بین دو شهر نجف و کوفه قرار دارد.

مسجد شیخ انصاری

امام خمینی در این مسجد به تدریس و اقامه نماز می پرداختند و به مسجد ترکها معروف است.

مسجد هندی

این مسجد بزرگ نیز از مراکز تدریس حوزه علمیه نجف بوده است و یکی از مساجد مشهور نجف است.

مسجد جواهری

یکی از مساجد شهر نجف اشرف است که به دلیل مرحوم صاحب جواهری در آن دفن شده است به این نام شهرت پیدا کرده است.

کتابخانه های نجف

به دلیل وجود حوزه علمیه در این شهر، نجف دارای کتابخانه های معروف و غنی است که برای گردشگران که دنبال کتاب های معروف و نایاب هستند بسیار مفید است.

کتابخانه حیدریه

این کتابخانه که یکی از حجره های صحن محسوب می شود، در قرن چهارم ساخته شده و دارای نسخه های نفیس و نایاب از کتاب ها می باشد.

کتابخانه امیرالمومنین

این کتابخانه توسط علامه امینی احداث شده است، آرامگاه علامه امینی نیز در کنار محل کتابخانه قرار دارد.

کتابخانه آیة الله حکیم

در گوشه ای از این کتابخانه آرامگاه آیت الله حکیم قرار دارد. این کتابخانه نیز مخزنی از کتاب های نایاب است.

سوغاتي هاي نجف اشرف

هر زایری که به این شهر سفر می کند بی گمان چیزی به عنوان تبرک به شهر خود می برد. دور تا دور حرم مطهر دست فروشانی وجود دارد که به عرضه کالاهای خود نظیر لباس، چادر، سجاده و ...... می پردازند. علاوه بر دست فروشان بازار نجف که بزرگترین بازار شهر است هم مکانی جالب و دیدنی در کنار خرید می باشد. در بازارهای نجف علاوه بر دینار، پول ایرانی و دلار هم از سوی مسافران پذیرفته می شود و این امکان را برای مسافران ایرانی فراهم می کند که با خیال راحت و بدون تبدیل پول خرید کنند.

اغلب سوغاتی های این شهر شامل سجاده، مهر، تسبیج، چادر و خاک متبرک می باشد. البته مواد خوراکی هم در این بازار دیده می شود که برخی از آنها مانند سوهان و نبات و شکلات برای مسافران تکراری است ولی شیرینی و نان های محلی آنها کمی متفاوت است که برای مسافران و زائران امتحان کردنش تجربه ای متفاوت خواهد بود.

هتل های نجف اشرف

در این شهر مذهبی جهت رفاه حال مسافران نیز هتل هایی وجود دارد که در زیر به معرفی برخی از آنها می پردازیم. عراق نجف

 

هتل قصر الدر

این هتل بسیار بزرگ و وشیک است و تمامی امکانات رفاهی جهت رفاه حال مسافران در آن وجود دارد.
تلفن 009647801019019

هتل زمزم

از هتل های چهار ستاره نجف است. تمامی امکانات فاهی را داشته و قیمت های رزو این هتل مناسب است.
تلفن: 0097339664123

 

هتل الغالب

جزء هتل های سه ستاره نجف اشرف است و اتاق های زیبا با امکانات رفاهی دارد و هزینه های اقامت در این هتل مناسب است.
تلفن:009647800416160

هتل النبلاء

یکی دیگر از هتل های نجف است که قیمت رزو آن با توجه به امکانات آن بسیار مناسب و به صرفه است.
تلفن:009647711999970

 

هتل الطیف

یکی از هتل های سه ستاره نجف است که شامل امکانات رفاهی نظیر اینترنت، پارکینگ رایگان، تلویزون، ماهواره و اتاق های بسیار راحت می باشد.
تلفن:0097142545544

 

هتل قصر وارکا

هتل قصر وارکا در محدوده نزدیک حرم ساخته شده است و دارای امکانات رفاهی زیادی نظیراینترنت رایگان، اتاق های بسیار زیبا و راحت و ........... می باشد و بهترین مزیت آن نزدیک بودن به حرم است که از دیدگاه مسافران حایز اهمیت است.
تلفن: 009647822220692

هتل ریبال

یکی دیگر از هتل های نجف است که مانند سایر هتل ها اکثر  امکانات رفاهی را دارد.
تلفن:009647800007262

هتل المروج

هتل المروج از هتل های چهار ستاره نجف است و درست در مرکز نجف قرار دارد. علاوه بر امکانات رفاهی دارای اینترنت رایگاه هم می باشد و فاصله این هتل از حرم مطهر حضرت علی (ع) حدود 3 کیلومتر است.
تلفن:009647802146810

زیارت حرم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440