خواص لیوان مسی

فواید لیوان مسی

به احتمال فراوان شما هم تاکنون از فواید آشپزی کردن در ظروف مسی شنیده اید همچنین از داشتن خواص فراوان فلز مس برای بدن .

بسیاری از خانم های خانه دار با حداقل تهیه دیگچه ای برای طبخ خورشت ، سعی بر رساندن خواص مس ، به بدن عزیزان خود میشوند.و حتی برخی از خانم ها بر این باورند تا با انداحتم تکه ای آهن در ظرف حورشت ، از این طریق آهن مورد نیاز بدن رافراهم آورند .

پس نتیجه میگیریم که اگر قابلمه وظروف مسی برای بدن مفید است ، لیوان مسی نیز تا چه حد ، دارای خواص برای انسان میباشد .

 خواص لیوان مسی برای بدن

  • پیشگیری از پیری زودرس

از خواص و فواید نوشیدن آب در لیوانهای مسی، پیشگیری از پیری زود رس میباشد . این فلز دارای ماده موثر ضد چین و چروک پوست بدن است زیرا مس دارای آنتی اکسیدان قوی بوده که میتواند به بازسازی سلولهای مرده پوست کمک کند ، این فلز باعث بالا بردن سطح ملاتین پوست (ماده ای که باعث حفظ پوست در برابر نور خورشید و بهبود زحمها میشود .

  •  بهسازی گوارش بدن

بهبود گوارش ، از دیگر خواص نوشیدن آب در لیوانهای مسی است ، بر اساس تحقیقات به عمل آمده نگهداری و نوشیدن آب در لیوان مسی باعث دفع شدن گاز بدن میشود و باعث برطرف شدن مشکلات سوء هاضمه میشود ، به این دلیل که مس حرکت معده را بهبود میبخشد .نکته ممهم این است که مس سم ها را از بدن دور میسازد به این ترتیب که یک لیوان آب به صورت ناشتا و قبل از صبحانه میل کنید .

  • کاهش وزن

نوشیدن آب در لیوان مسی ، نقش موثری در کاهش وزن ولاغری دارد . جالب است بدانید آبی که در لیوان مسی نوشیده میشود به بهبود سوخت و ساز بدن (متابولیسم )کمک میکند ، این  فلز باعث تجزیه شدن چربی ها میشود از این رو برای لاغری خانم های تپل بسیار موثر است .

  •  افزایش کارآیی مغز

مصرف آب در لیوان مسی باعث تقویت و بهبود عملکرد مغز میشود ، بر اساس بررسی های به عمل آمده از آنجا که مس باعث تولید ملاتین بوده و ملاتین مسئول ساماندهی سیستم عصبی مغز است پس نوشیدن آب در این لیوانها باعث بالا رفتن قدرت فکری و مغزی میشود .

با نگهداری آب در ظروف مسی ، آب تصفیه میشود ، میکروبهای احتمالی کشته میشوند وتبدیل به آبی زلال و شفاف میشود .

در  آب امکن وجود قارچ ، جلبک و بااکتری هایی وجود دارد که برای بدن مضر هستند ، نگهداری آب در این ظروف این مواد سمی را ازبین میبرد .

تشخیص مس اصل:

راه تشخیص ظروف مسی اصل از طریق افراد غیر کارشناس هم ممکن میباشد ، منظور از لفظ تقلبی به کار بردن فلزی بغیر از مس در ترکیب ساختاری ظروف میباشد . رنگ مس اصل به سرخی و درخشنگی میزند و مس غیر اصل کدر میباشد .

ظروف مسی  که اصل باشند دارای وزن بیشتی به نسبت ظروف ناخالص خود هستند ، مثلا اگر یک قابلمه مسی سنگین باش به احتمال بسیار قوی اصل است .

برای خرید لیوان مسی آنچه اهمیت دارد آن است که لیوانی تهیه کنید که از مس خالص تهیه شده و نه اینکه لیوان ساخته شده ترکیبی از مس و فلزات دیگر باشد .

راه تشخیص اصل بودن ظروف مس این است که : مس فلز نرم است و شکل دادن به آن دشوار است پس اگذ لیوانی دیدید که ساختاری پیچیده دارد احتمالا ناخالص است.

اگر آب یکشبانه روز یا حداقل4 ساعت در لیوان مسی بماند ، خواص ویژه مس به آب انتقال پیدا میکند .

بدن برخی عناصر را در میتواند خود به خود تولید کند ولی مس از آن دسته از عناصریست که بدن تولیدش نمیکند ، این فلز بسیار حیاتی و مفید برای انسان میباشد .

از جمله موادخوراکی و غلاتها که دارای مس هستند و از طریق مصرف مس را به بدن انتقال میدهند عبارتند از :

سیب زمینی

عدی

آجیل

دانه ها

غذاهای دریایی

شکلات

نخودفرنگی و ...

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440