پیشنهاد ویژه برای هدیه روز دانشجو

هدیه روز دانشجو

نامگذاری روز دانشجو به زمانی برمی گردد که بعد از كودتاى 28 مرداد سال 1332، رژيم پهلوى كه با كمك اربابان امريكايى به قدرت رسیده بود ، درصدد برتثبیت پایه های حکومت خود برآمد ، غافل از اينكه مقاومت مردم به طور كامل از بين نرفته و مردم ايران در اولين فرصت خشم خود را نشان خواهند داد ، اگر به دنبال ایده هایی جذاب به عنوان هدیه روز دانشجو هستید از محصولات ما در فروشگاه صنایع دستی آریا لیدر دیدن کنید تا هدیه ای در خور شایسته به این افراد بدهید . برای خرید هدیه در اصفهان کلیک کنید

 هدیه روز دانشجو

روز دانشجو چه روزی است ؟

در سال 1332 نيكسون معاون رئيس جمهور امريكا راهى ايران شد تا نتيجه سرمايه گذارى بيست و يك ميليون دلارى را كه سازمان جاسوسى امريكا سياه برای سرنگونى دولت مصدق هزينه كرده بود را از نزديك مشاهده كند ، ملت ایران در حال افسردگى و از تفرقه اى كه استبدادگران در میانشان ایجاد کرده بودند ناراحت بودند .
رهبری نهضت مقاومت قصد داشت صدای اعتراض مردم را به گوش جهان برساند و تلاش های واشنگتن و لندن را که سعی داشتند با مشروع نشان دادن رژیم کودتا به امتیازات مورد نظرشان دست پیدا کنند ، خنثی کند کمیته هماهنگی دانشگاه تهران مسئول اجرای این برنامه شد . 
دانشجویان دانشگاه تهران تظاهراتی را در اعتراض به ورود دنیس رایت کاردار جدید سفارت انگلیس در ایران از 14 آذر ماه 1332 انجام دادند ، دانشجویان دانشکده های علوم سیاسی و حقوق ، دندان پزشکی ، فنی ، پزشکی و داروسازی در دانشکده های خود تظاهرات های پرشوری را انجام دادند ، رژیم پهلوی هم که از قبل ازخشم ملت و دانشجویان نسبت به خود آگاه بود تمام حواسسش را معطوف به دانشگاه کرده بود .

در روز 15 آذر تظاهرات به خارج از دانشگاه کشیده شد و بسیاری از دانشجویان مجروح و دستگیر و زندانی شدند ، صبح روز 16 آذر 1332 ماموران رژیم پهلوی برای نخستین بار وارد دانشگاه شدند تا اعتراضات دانشجویان را خاموش کنند . در يكى از كلاس هاى درس دانشكده فنى، چند نفر از دانشجويان در اعتراض به ماموران رژيم شاه در صحن دانشگاه، آنها را به مسخره مى گيرند و همين بهانه كافى بود تا ماموران وارد كلاس درس شوند و با ايجاد رعب و وحشت، محيط را براى گرفتن زهر چشم دانشجويان آماده سازند، ماموران با حمله به دانشجويان سه نفر را به شهادت رساندند .
حوادث 16 آذر سال 1332 به عنوان روز مقاومت تاریخی در تاریخ دانشگاه تهران ثبت شد از آن زمان هر سال 16 آذر ماه به عنوان روز دانشجو نامیده و دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاهای سراسر کشور به یاد شهدای آن روز تظاهراتی را بر پا می کنند.

هدیه روز دانشجو

شهدای روز دانشجو

روز دانشجو در ایران به 16 آذر ماه گفته می شود که به یاد سه دانشجوی شهید شده ( مصطفی بزرگ نیا ، احمد قندچی و مهدی شریعت رضوی ) نامگذاری شده است همه ساله این روز در ایران گرامی داشته می شود و دانشجویان دیدگاه های سیاسی خود را بیان می کنند ، وقایع آذر 1332 نشان دهنده ی واکنش دولت به فعالیت های دانشجویی بوده است ، 16 آذر ماه توسط کنفدراسیون دانشجویان ایرانی خارج از کشور روز دانشجو نامیده شد . 

مراسم روز دانشجو

شرط اصلی برای تضمین امروز و فردای دانشجو میزان برخورداری دانشجو از معنویات است فارغ التحصیل های دانشگاه ها باید نسبت به کشور وفادار باشند ، با انسان ها با عطوفت رفتار کنند و فقط به فکر پرکردنجیب های خود نباشند ، روز 16 آذر در تمام دانشگاه های کشور مراسم روز دانشجو برای بزرگداشت دانشجویان برگزار می شود تا از دانشجویان تجلیل شود .

برای خرید هدیه در ارومیه کلیک کنید

برای خرید هدیه در مشهد کلیک کنید

هدیه روز دانشجو

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440