×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 365

تبریز ایران

درباره تبریز

مرکز استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز است که یکی از شهر های بزرگ ایران و همچنین بزرگترین شهر منطقه شمال غرب ایران محسوب می شود. شهر تبریز به شهر اولین ها معروف است.

شهر تبریز

شهر تبریز به شهر اولین ها شهره است چرا که اولین چاپخانه و اولین سینمای عمومی و اولین مهد کودک و اولین مدرسه کرولال ها و غیره در شهر تبریز بوده است. شهر تبریز از جمله شهرهایی است که به صورت طولانی مدت به عنوان پایتخت ایران بوده است و اوج شکوفایی شهر تبریز مربوط به دوره ی ایلخانان بوده است و همچنین پیشرو و مهم ترین شهر ایران در دوره ی قاجار تبریز بوده است. امروزه نیز شهر تبریز از جمله شهرهای مهم اقتصادی و صنعتی کشور به شمار می رود.   

شهر تبریز دارای دو بخش و چهار شهر و شش دهستان و 67 روستا است و شهر تبریز 324 کیلومتر مربع مساحت دارد.

تبریز نقشه مناطق تبریز

آب و هوا شهر تبریز

آب و هوای شهر تبریز در فصل تابستان گرم و خشک است اما به دلیل اینکه دارای باغ های فراوا است و همچنین به کوه سهند نزدیک است دارای آب و هوای معتدل است و در زمستان سرد است.

زبان شهر تبریز

امروزه زبان مردم تبریز معروف به زبان ترکی آذربایجانی، ترکی آذری، آذربایجانی و آذری است.

جمعیت شهر تبریز

در سال 1247 خورشیدی تبریز رتبه اول را در پرجمعیت ترین شهر ایران داشته است و در سال های 1269 تا 1345 خورشیدی تبریز و تهران از لحاظ جمعیت برابر بودند و امروزه تبریز رتبه ی ششم را از نظر پرجمعیت ترین شهر ایران به خود اختصاص داده است. طبق سرشماری صورت گرفته در سال 1395، جمعیت تبریز حدود 1.773.033 تن بوده است.

غذا و سوغات شهر تبریز

حالا رسیدیم به بخش آشنایی با خوشمزه های تبریز 

شهر تبریز دارای انواع غذاهای لذیذ است که کمتر کسی هست که از خوردن آن لذت نبرد که از مشهورترین آن می توان به کوفته تبریزی اشاره نمود و دیگر غذاهای تبریز: کوکوی لوبیا سبز، خورش هویج، دویماج، آش ماست، آش میوه، آش گوجه فرنگی، دلمه برگ مو، آش اوماج ، آش شیله عدس

تبریز است و سوغاتی های شیرین خوشمزه اش: نوقای تبریز، قرابیه تبریز، اریس، باقلوای تبریز، راحت الحلقوم، شیرینی لطیفه، نان زنجبیلی، چوروتمه، شیرینی پیچ انگشتی یا پفک گردویی، شیرینی کنجدی، لوز تبریزی، آجیل و خشکبار  

تبریز ايران مناطق ديدنی

ایل گلی و یا شاه گلی که از مهم ترین مکان های گردشگری شهر تبریز محسوب می شود ودر دوره آق قویونلوها احداث شده است.

ایل گلی 

ارگ تبریز که در سال 701 خورشیدی بنا شد.

رگ تبریز

 

مسجد کبود( فیروزه اسلام ) و یا مسجد جهانشاه که در قرن نهم احداث شده است.

مسجد کبود بازار تبریز که به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده جهان معرفی شده است و در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. موزه مشروطه تبریز از جمله بنادر به جا مانده از دوره ی قاجار می باشد. خانه و موزه و سفال تبریز که یک منزل زیبای دوره ی قاجار می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440