نحوه استفاده از کتری مسی

 

مزایای استفاده از کتری و قوری مسی

یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در کشور ما چای است. طوری که یادگیری روش های گوناگون برای دم کردن چای ، همچنین وسایل دم کردن آن برای ایرانیان خوش مشرب از دیر بازمهم بوده است. بهترین طعم چای اززمان های قدیم به صورت سنتی در کشورما ایران رواج داشته است ، قوری و کتری ، انواع چای ساز و چای های مختلف در بازار موجود بوده است و میتوان از آن ها استفاده کرد ، اما هنوز استفاده ازقوری و کتری جایگاه خود را دارد. قوری و کتری مسی که علاوه بر زیبایی، خواص خود را هم دارد.چای دم شده بر روی شعله ی ملایم در قوری و کتری مسی عطر و طعمی عالی دارد .اگر می خواهید طعم واقعی چای را داشته باشید . ما به شما پیشنهاد می کنیم یک سماور مسی و یا کتری و قوری مسی خریداری کرده و چای را در داخل آن با حوصله دم کنید .
کتری و قوری مسی از جمله اقلامی بوده است که از دیر باز مورد استفاده قرار می گرفته . و از آن برای جوش آوردن و تهیه چای استفاده می کردند. بخاطر بخشیدن خواص درمانی و طبی زیاد به آب استفاده ازکتری و قوری مسی برای بدن بسیار مفید است.

نحوه استفاده و خرید کتری مسی و قوری مسی

نحوه استفاده از کتری مسی با کتری های معمولی متفاوت نیست. اما به علت اینکه فلز مس در آنها بکار برده شده است . برای استفاده از کتری و قوری مسی باید نکاتی را رعایت کرد تا بهتر بتوانید از خواص کتری و قوری مسی بهره برد درنتیجه عمر آن بیشتر شود و زود خراب نگردد. این موارد برای نگهداری همه ی ظروف مسی صادق است .
مهم ترین موارد مهم در استفاده از کتری و قوری مسی عبارتند از :
در استفاده اول از کتری و قوری مسی بهتر است مقداری شیر در کتری وقوری ریخته و آن را بجوشانید . جوشاندن شیر در ظروف مسی باعث ضد عفونی کردن کتری و قوری مسی شما شده و از سیاه شدن زود هنگام کتری و قوری مسی شما جلوگیری بعمل می آورد و باعث می شود تا سالهای سال از آنها با همان کیفیت روز اول استفاده نمایید.

در هنگام استفاده از کتری و قوری مسی همیشه از شعله پخش کن استفاده کنید.برای این که حرارات از شعله ی پایین گاز به آرامی منتقل شود. برای شستن کتری و قوری مسی باید از آب گرم و پارچه نرم استفاده کنید . برای انتخاب نوع شوینده بهتر است از تاید دستی یا شوینده ای استفاده کنید که قدرت آنزیمی بالایی نداشته باشد و به مس آسیب نرساند.

برای شست و شوی کتری و قوری مسی نباید از وایتکس و شوینده های قوی استفاده نمود . برای تمیز نمودن سطح خارجی آن بهتر است از یک دستمال نم دار و روش تمیز کردن ظروف مسی بهره جست.
کتری و قوری های مسی با قلمزنی و حکاکی های زیبا هم جنبه تزیینی درآشپزخانه شما را دارند و هم با استفاده از روشهای گفته شده بهترین استفاده را برای جوش آوردن آب و دم کردن چایی در آن داشته باشید. برای تمیی کردن سطح خارجی این کتری و قوری ها از سیم ظرفشویی استفاده نکنید . چون باعث ایجاد خش در بدنه آنها شده و جلوه زیبای مسی آن را از بین می برد.

برای رسوب گیری داخلی این کتری و قوری می توان از روشهایی که برای کتری و قوری های معمولی استفاده می شود بهره جست.
کتری و قوری مسی را باید بعد از مدتی که از آن استفاده شده است روکش قلع کرده یا به قول معروف سفید کنید. در کل باید کتری و قوری مسی را روی حرارت ملایم گاز گذاشت .

شما برای تهیه کتری و قوری مسی و محصولات مسی میتوانید از این سایت استفاده نمایید . و مطمین باشید که بهترین جنس آن را با بهترین قیمت دریافت خواهید نمود. این گالری سعی بر آن داشته است که اطلاعات مفید در رابطه با ظروف مسی در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد همچنین بهترین نقش و نگارهای قلمزنی استان اصفهان را بر روی مس به شما تقدیم نماید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440