بهترین روش سفید کاری مس

سفیدکاری ظروف مس

ظروف مسی از قدیم الایام  در زندگي سنتي ما ايرانيان، نقش خاصي داشت چون عامه مردم  معتقد بودند که  باید ظروفشان مس و فرش آنها قالي و گليم باشد . اين اعتقاد به دو دلیل شکل گرفته بود : به دلیل ثابت بودن قیمت  اين دو كالا از موقع خريد تا هنگام فروش آن‌ها، و دیگر اینکه در زندگي همه رایج بوده ، و در موقع نیازبه راحتی  به پول تبديل مي‌شد. به همین خاطراستفاده از ظروف مسی بین همه ی اقشار جامعه رواج داشته است . 

بهترین مرکز سفیدگری و پرداخت کاری ظروف مسی در اصفهان

سفیدگری ظروف مسی

 

کار مسگران دو بخش است : بخش اول ساخت و ساز محصولات مسی که بوسیله ی ورقه های مسی و با استفاده از چکش به تولید و ساخت انواع ظروف مسی می پردازند . 
بخش دوم کارمسگران بازسازی ظروف کهنه ی مسی است که در اصلاح به آن سفید گری ظروف مسی یا قلع اندود کردن مس می گویند . 
سفیدکردن ظروف مسی و تعمیرآن در کارگاه مسگری صورت می گیرد ، و سفیدگری مس در کل در راستای کار مسگران است هرچند گاهی نیز اتفاق می افتد که مسگر کار تعمیرو آبکاری قلع روی مس را انجام نمی دهد و فقط به ساخت و ساز مس می پردازد .  هزینه پرداخت کاری ظروف مسی در اصفهان

 

سفید کاری مس

اگر قصد خرید انلاین ظروف مسی را دارید کلیک کنید.

قلع اندود چیست ?

سفیدگری مس یا در اصطلاح دیگر قلع اندود کردن ظروف مسی ، بعد ازخرید و هر دوسال یکبار انجام می گیرد . شخص مصرف کننده هر دوسال یک بار ظروف مسی خود را که به مرور زمان سفیدی خود را از دست دادند و رنگشان تیره شده را به سفیدگر مس میدهد تا دوباره قلع اندود کند . به همین دلیل سفید گری مس در همه ی شهرها از رونق خوبی برخوردار می باشد .
سفیدگری مس در قدیم به این صورت بود که سفیدگر مس به روستاها می رفت و با کوره و دم دستی به سفید گری ظروف مسی می پرداخت . اما امروزه کمتر این کار در روستاها انجام می گیرد . در شهرهای بزرگی چون مشهد ، اصفهان ، تبریز ، قزوین و کرمان  برای صنایع مختلف راسته ی بازارهایی وجود دارد که مهمترین شان راسته ی بازار مسگرها است که در همین بازار سفیدگرها نیز حضور دارند و کار سفید کردن ظروف مس را انجام می دهند . سفیدگری ظروف مسی در اصفهان 
 

سفید کاری مس

صنعت سفید کاری مس در راسته ی بازارها ، کارگاه های کوچک و بازارهای سنتی در روستاها و شهرها وجود دارد . در شهرهای اصفهان ، قزوین ، مشهد ، تبریز و کرمان در بازارهای مسگرها  سفید کاری مس نیز انجام می شود .
آموزش سفیدگری مس نیز در این بازارها انجام می گیرد .
 

ابزار سفید گری : 

دم کوره : دم پوستی دم مورد استفاده سفیدگر بوده است . به این صورت که پوست دباغی شده گوسفند را به شکل  یک مشک که دو طرف آن سوراخ است که یکی از سوراخ ها به یک لوله که به کوره ای راه دارد بسته می شوند و در سوراخ دیگر دو تخته می کوبند که به عنوان دستگیره عمل می کند .
گاز دستی: یکی  دیگر از ابزارهای سفید کاری مس  گاز دستی می باشد که شبیه انبر دست است و با آن  ظروف را داخل یا خارج کوره می‌کنند .
انبردست: ابزار دیگری  که در سفید کاری مس  کاربرد دارد انبردست است که با آن ظروف  در دهانه کوره نگه داشته می شوند . 

 

سفید کاری مس

پنبه: در سفیدگری مس قلع را در داخل ظرفی که داغ شده می ریزند سپس پنبه را روی آن می‌کشند تا قلع به تمام بدنه ظرف مالیده شود و سفید شود .
شن: قبل از سفید کاری مس ، آن را با شن می سابند تا تیرگی های آن برطرف شود . 
زغال چوب: سوخت کوره زغال چوب می باشد . خرید صنایع دستی اصفهان

طریقه استفاده از ظروف مسی نیز در میزان ماندگاری ظروف موثراست ، برای براق کردن سطح بیرونی مس از پمادی به اسم جلاسنج نیز استفاده می شود .
سفیدکاری ظروف مسی با روش های مختلف در منزل نیز انجام می گیرد ، برای پی بردن به روش های سفید کردن مس در منزل کلیک کنید .

سفید کاری مس

جهت آشنایی بیشتر با مراحل سفید کاری مس کلیک کنید .
 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درباره ما

صنایع دستی آریاگالری در زمینه {ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره} با بهترین کیفیت و قیمت و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریاگالری
09129356440